Elfka sladkých snů a anděl zamilovaných

27. května 2012 v 18:20 | Šeříková |  Deštivý Život
Ráno bylo překrásné. Studený vítr chladil unavené koruny stromů, dryádám však přinesl heřmánkový čaj, aby mě mohly provázet po celou cestu za vílami květin, elfkou sladkých snů a skřítkem z hlubokých lesů fantazie. Kouzelnou atmosféru narušoval pouze drnčící autobus (který se, kdykoliv jsem zavřela oči, proměnil v jemného jednorožce). A psík seznámený s uličkami bájné Prahy nás vedl do Edenu, pro třináctého května přesněného na louku plnou poletující radosti. Místo sluníčka tam zářila Marie Brožová se zázračnou duhou v pastelkách se svou spřízněnou dušičkou - králem usměvavých oblak. Vždycky mi pohled na dvě mírné bytosti přivál v mechových peřinách teplo, ale i v kůře stromů ukrytou rusalku vnitřní plachosti. Zvítězila a vlnkami rozechvěla mé ruce a slova. V srdci mezitím vykvetla růže odvahy. :)


Elfka snů kouzlila na plátno jasné oblohy, povídala o nových inspiracích, knížkách ze světa jemnohmotného, přivítala malý levandulový dárek do studených časů. Kdykoliv promluvila, já se s jejími větami vznášela nad šeříkovými keříky. Pomohla mi otevřít dvířka k něčemu neobyčejnému, dvířka, která jsem kdysi ze strachu zavřela. Žádná řeč neumí zahrnout mou vděčnost. Jestli nevěříte na víly, nevěříte ani na existenci paní Marušky, zda ani na skřítky, pak nikdy nespatříte pana Brože ;)
Paprsky hodinek ukázaly na číslo dvě, co patřilo nadpozemským holkám z našeho internetového domova: pampeliškové čarodějce Mnišce, andělské Monice, sněženkové poutnici Lucerně, nepoznanému světýlku Domče. Vzápětí jsem dostala překrásnou šeříkovou větévku. Plaše se mi povedlo slečny dovést za obrázkem anděla zamilovaných, kde se blýskaly odpovědi okřídlené malířky jako hvězdy na nočním nebi (možná se na ně můžeme těšit u hlásku Mniščiné oázy). Poté vánek foukal do cukrárny čekající na veselé vyprávění, milé historky a příjemné pití. Uvolňující atmosféra vodu proměnila v lahodný déšť vzpomínek. Bohužel, čas utíkal na autobusové nádraží. A já letěla dál.. S aventurýnovým srdíčkem a balíčkem plným barev. Moc, moc děkuji!

Peřinové sny šuměly nezapomenutelným zážitkem :-) 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sedmikráska Sedmikráska | E-mail | Web | 27. května 2012 v 19:10 | Reagovat

Věřím, že to bylo nezapomenutelně krásné :-)

2 Mniška Mniška | E-mail | Web | 11. června 2012 v 23:16 | Reagovat

Moc hezky jsi o tom setkání napsala a podala ho opět svými výjimečnými slovy. jsem ráda, že jsem Tě mohla poznat osobně. Tu osůbku, která dokáže ukuchtit ze slov nevidaný čtenářský zážitek, což mě nepřestává udivovat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama