Vzdušné zámky

Víla vánoční pohody

15. listopadu 2012 v 19:40 | Šeříková N.
Další malý příspěvek do Lucerniny soutěže. Tentokrát ze světa vůní a chutí zimní pohody. Taková malá víla s jahodovým úsměvem, jablečnou pletí, rozinkovýma očima, nosíkem podobným mandly a s dlouhými marmeládovými vlásky upečená nad svíčkou při jedné listopadové noci. :)

Přání

28. srpna 2012 v 22:59 | Šeříková N.
Vzpomínám si, jak jsem hleděla na nebe a přála si, abych se na chvíli mohla vznášet ve hvězdách. Nevím, zda i mé tělo létalo, ale v očích se mi zrcadlila neskutečná volnost. Jenom pocit, emoce, možná i ukrytá síla přání ukázala na křídla tvořená fantazií. Byla čirá jako hladina spící studánky a konejšila světlou modří pomněnek. Vánek chutnal po skořici. Jeho šátky mě opatrně vzaly do dlaní, jemné hedvábí se pozvolna ztrácelo. Nikdo tam nestál, nekonečnost vesmíru trochu děsila. Stačilo pouze zavřít víčka.. Spousta elfů sladkých snů a andílci hrály tak, jako prosincová zvonkohra Štědrého dne. Nádherná medicína snění..

Věříme na víly!

20. dubna 2012 v 21:51 | Šeříková
Seděla jsem a koukala do Slunce. Z očí mi stékaly cinkavé slzy štěstí, že veškerá bolest odchází, že konečně věřím, protože právě tohle nás všechny naplňuje! Vidět Světlo Jeho, Světlo Matky Země a Světlo Děťátek - naši překrásnou zář. Ale zůstáváme mlčet..
 
 

Reklama